Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Важливість ресоціалізації при позбавленні від залежності

Вплив залежності від хімічних речовин на соціальне життя людини

Вплив хімічної залежності на соціальну сферу

Будь-яка залежність, будь то алкоголізм, наркоманія або ігроманія, руйнівно впливає на всі аспекти людського життя. Це погіршення фізичного здоров'я і психологічного стану, зниження якості спілкування з сім'єю, буквально знищення соціального життя залежного. І якщо вийти з запою або зняти ломку в центрі «Троїцький» (з використанням комплексу заходів щодо детоксикації) можна, в середньому, за 5-10 днів, то соціальні навички доведеться відновлювати з нуля. Це тривалий процес, що вимагає максимуму зусиль від пацієнта і злагоджених дій професійної команди реабілітологів.


Ресоціалізація - фінальний етап реабілітації, люди заново вчаться повноцінно існувати в соціумі. Без якісної соціальної адаптації колишній наркоман або алкоголік виявиться беззахисним перед викликами нашої реальності.

Коли ворог - не ворог, а друг - недруг 

Коли особистість знаходиться в стані залежності, коло спілкування звужується до людей, які це стан всіляко підтримують і заохочують (вважай, «колеги» по випивці та прийняття наркотичних речовин). А здорові соціальні зв'язки - спілкування з друзями, колегами, родичами, закінчуються там, де залежний починає просити гроші на чергову дозу. Алкоголіки нерідко перестають стежити за своїм зовнішнім виглядом, ніж остаточно відштовхують від себе знайомих і приятелів. Причому пацієнти часто заперечують свою залежність. Тому вони щиро вважають, що їх оточують дивні невдячні люди, які раніше були друзями, а зараз чомусь «зіпсувалися».

Після проходження основних реабілітаційних заходів (на стаціонарі) пацієнти повертаються додому, і починають жити своїм звичним життям. Але річ у тім, що звично їм то існування, яке має на увазі приймання психоактивних речовин. Найнебезпечнішими в плані «зриву» є перші місяці після реабілітації в центрі. Потужні фактори ризику (вільний доступ до заборонених засобів, зустрічі з колишніми «приятелями» по залежності, тиск колишньої обставини і так далі) з силою валитися на раніше залежного. Пацієнт повинен бути готовий до цього розвитку подій. Саме таку мету і ставлять перед собою фахівці, які займаються ресоціалізації.

 

Світло в кінці ... реабілітації. Заживемо повноцінно?

Соціальна адаптація після вживання наркотиків

На що ж може розраховувати реабілітант, коли він пройшов основні етапи програми відновлення, і тепер йому належить ресоціалізація?

·        Регулярні відвідування груп анонімних алкоголіків і анонімних наркоманів. Учасники діляться своїми досягненнями про те, який час вони вже не приймають речовини. Також ведучий ставить гостросоціальну або іншу актуальну тему спілкування (наприклад, втрата роботи, розлучення, покупка машини або народження дитини), і учасники діляться своїм досвідом. На зустрічі можуть бути запрошені знамениті люди, позбавившись від залежності.

· Спортивні змагання, командні ігри (футбол, теніс, баскетбол і так далі). Ці заходи дозволяють колишнім алкоголікам і наркоманам відчути себе частиною суспільства. Крім того, опрацьовується реакція на емоційні сплески, які можуть викликати повернення до залежності в звичайному житті (перемоги, поразки, конфліктні ситуації в грі). Плюс будь-яка фізична активність йде на користь фізичному і психологічному стану організму.

· Спільна робота реабілітанта і його близьких людей з психологами. Фахівці вчать рідних пацієнта правильної реакції на різний його поведінку. З іншого боку, залежний отримує досвід здорового спілкування і дізнається потреби сім'ї.

· Опрацювання дій пацієнта у звичних і в нестандартних умовах. Консультації з психоаналітиками допоможуть спрогнозувати реакцію і направити її в безпечне русло (наприклад, закінчити конфлікт з колегою спільною грою в боулінг - хто переможе, той і правий, а не бійкою і пляшкою горілки).

· Відвідування з волонтерами культурних заходів, кіно, виставок, концертів та інших активностей. Вони забезпечують відпочинок, розвиток і задовольняють запит на спілкування в соціумі.

· Активний відпочинок на природі, походи, участь в марафонах. Такі фізичні навантаження зміцнюють організм і сприяють формуванню нових «здорових» соціальних зв'язків.

· Регулярна медитація. Це важливий напрямок роботи з залежними. Якщо людина може сконцентруватися і продумати свої подальші кроки, це вбереже його від миттєвих поривів і необдуманих дій.

 

Це далеко не всі заходи, спрямовані на ресоціалізацію залежних. Для кожного пацієнта складається індивідуальний план реабілітації - закриваються саме ті потреби, які він виявляє.

 

Комплексний підхід - надихаючий результат

Важливо розуміти, що соціальна адаптація - це найважливіший етап в подоланні залежності. Якщо вона проведена неякісно або зовсім втрачена, то близько 65% реабілітантів повертаються до своєї залежності вже в перші три місяці після повернення додому.

Коректна ресоціалізація поєднує в собі роботу професіоналів у сфері психології та психіатрії, а також скрупульозне і неухильне виконання пацієнтом всіх поставлених завдань. Цей процес має на увазі відвідування реабілітаційного центру за заздалегідь складеним графіком.

Ресоціалізація - головний крок в реабілітації нарко- та алкозалежних

Саме такі злагоджені дії ведуть до зменшення кількості рецидивів і поліпшення якості життя колишніх пацієнтів.

 

Є питання? Дзвоніть прямо зараз!

095 522 15 73

098 258 41 69

Або замовте дзвінок!

Ліцензії та сертифікати