Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Підлітковий алкоголізм

Алкоголізм страшний тим, що вражає людину в будь-якому віці, і підлітки не є винятком. За деякими даними діти починають вживати алкоголь приблизно з 11-12 років. Причому, це не завжди стосується підлітків з неблагополучних сімей. Що робити, якщо у вашому оточенні є підліток, що страждає від алкогольної залежності? Ні в якому разі не варто втрачати дорогоцінний час. Зверніться в спеціальні реабілітаційні центри, які раз і назавжди допоможуть відмовитися від шкідливої ​​звички.

Причини підліткового алкоголізму

Підлітковий алкоголізм, наслідки якого небезпечні для здоров'я як самої дитини, так і оточуючих його людей, може мати кілька причин. Іноді вони настільки приховані та безсимптомні, що стає важко розпізнати, що саме призвело до такого способу життя.

Сьогодні психологи схиляються до якого ряду причин:

  1. Бажання покататися крутим. Підлітки часто виявляються в не дуже хороших компаніях, де хочуть покататися дорослими. При цьому така поведінка не завжди є результатом поганого виховання. Річ у тім, що саме в цьому віці дитина переживає найсильніший гормональний сплеск і остаточно відділяється від батьків. У такій ситуації авторитетом для підлітка може стати будь-який випадкова людина.
  2. Генетична схильність. Якщо в родині є випадки клінічно зареєстрованого алкоголізму, при вихованні дитини варто приділити достатньо часу цьому питанню. Не варто лякати або шантажувати дитини. Поясніть йому наслідки алкоголю розкажіть про приклади з сім'ї або з життя знаменитих людей. Щира розмова є найкращою профілактикою від залежності.
  3. Проблеми в школі або сім'ї. Постійні сварки, скандали, буллінг і докори породжують сильний стрес. У цей момент підліток бажає сховатися від реальності, в чому йому допомагають спиртні напої.

Визначити точну причину зможе тільки досвідчений психолог, спеціалізацією якого є в тому числі та лікування підліткового алкоголізму.

Лікування підліткового алкоголізму

Лікування алкоголізму в підлітковому віці - це досить складний і відповідальний процес, який необхідно довірити справжнім професіоналам. У цьому віці психіка людини ще не настільки стійка, щоб зуміти самостійно побороти залежність. Тому, як тільки ви помітили, що ваша дитина зв'язався з поганою компанією і приохотитися до алкоголю, необхідно негайно звертатися в спеціальні центри.

Реабілітаційний центр Троїцький пропонує комплексне лікування алкоголізму у підлітків, яке складається з декількох етапів:

  1. Діагностика захворювання. Консультація психолога дозволяє з'ясувати причини алкоголізму, пояснює підлітку, чим загрожує вживання спиртних напоїв.
  2. Виведення спирту з крові дозволяє очистити організм від шлаків і токсинів і повністю стабілізувати стан людини.
  3. Реабілітаційний процес. Мабуть, найсильніший і найскладніший етап лікування. У цей період у підлітка може початися ломка - стан, що характеризується постійним пошуком алкогольних напоїв. У нашому центрі задіяні кращі фахівці, які допоможуть підлітку відволіктися від цього стану. А групові заняття, бесіда з наркологом і психологом дозволять побачити іншу сторону життя і остаточно кинути пити.

Пам'ятайте, що на кожному етапі лікування підлітку необхідна підтримка його близьких. Ніякі погрози або фізичне покарання не призведуть до того, що неповнолітня дитина відмовиться від алкоголю. Допоможіть йому впоратися з виниклими труднощами, і вже через кілька місяців ваша дитина зможе повернутися до активного і здорового життя.

Ліцензії та сертифікати