Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Пивний алкоголізм: причини і лікування

Багато хто думає, що найжахливішим алкогольним напоєм є горілка. Адже пиво має більш низький градус і, відповідно, не може викликати залежність. Однак це серйозна помилка. Пивний алкоголізм, ознаки якого визначаються не відразу - це досить поширене і серйозне захворювання, на лікування якого необхідно витратити багато часу і сил. Що ж є причиною і як проходить лікування пивного алкоголізму?

Причини пивного алкоголізму

Насправді не часте вживання пива в помірних дозах не завжди є першою сходинкою до алкоголізму. Однак, як тільки ви помічаєте, що у вашому оточенні є людина, яка жодного дня не може прожити без слабоалкогольного напою з хмелю, можете бути впевнені, що у нього почала розвиватися залежність.

Першими симптомами такого захворювання є:

 1. Втрата контролю над кількістю випитого. Якщо раніше людині для поліпшення настрою або відновлення сил після роботи (хоч це досить сумнівний спосіб відновити сили) необхідно було випити один келих, то тепер він не може обмежитися двома літрами.

 2. Заперечення проблеми. Часто алкоголіки заявляють, що не мають залежності до спиртних напоїв. Заяви можуть супроводжуватися криками і агресією.
 3. Пошук приводів. Щоб не уславитися алкоголіком в особі інших, люди, які страждають від пивної залежності, постійно шукають нові приводи випити.

Причинами залежності від пива, як і від будь-яких інших спиртних напоїв є:

 • проблеми на роботі;
 • конфлікти в сім'ї;
 • фінансові труднощі;
 • стан депресії або сильного стресу;
 • бажання вписатися в компанію (особливо у підлітків)

Лікування пивного алкоголізму

Для того, щоб почати лікування алкоголізму пивного, необхідно виявити дане захворювання. На жаль, зробити це не завжди можливо. Випиває людина думає, що, вживаючи слабоалкогольний напій, у нього не може розвинутися залежність. Тому він всіляко заперечує необхідність звернення до спеціальних центрів і думає, що легко може кинути.

Згодом такі люди можуть ставати не тільки асоціальними, а й небезпечними для суспільства. Як і інші типи алкоголізму, пивна залежність робить негативний вплив на нервову систему людини, призводить до порушення координації, агресії, короткочасної втрати пам'яті.

Реабілітаційний центр Троїцький здійснює лікування пивного алкоголізму в Києві в кілька етапів.

 1. Визнання проблеми. Це перший крок, який необхідний для повноцінного лікування. Поки людина не зрозуміє, що від його пристрасті до алкоголю страждає не тільки він, а і його родина, позитивного ефекту не буде. Прискорити розуміння серйозності проблеми може бесіда з психологом, який розповість про те, чому такий слабоалкогольний напій, як пиво, може викликати серйозну залежність і бути загрозою життю.
 2. Детоксикація. Під час вживання алкоголю у людини в організмі накопичується безліч отрут і токсинів, які необхідно вивести.
 3. Реабілітація. Групові заняття, фізичні вправи, особисті бесіди з психологом і багато іншого дозволяють забути і повернутися до нормального життя.

Пивний алкоголізм, лікування якого здійснюється в спеціалізованих центрах, розвивається настільки повільно, що намацати грань між одним келихом кілька разів на тиждень і залежністю від слабоалкогольного напою досить важко. У будь-якому випадку при перших ознаках проблеми необхідно звертатися до фахівців, які призначають лікування, орієнтуючись на ваш конкретний випадок. Спеціально розроблена програма допоможе вам і вашим близьким назавжди забути про таке слово, як алкоголізм, і повернутися до колишньої радісного життя.

Ліцензії та сертифікати