Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Лікування від спайсов

«Спайс» - курильні суміші, що поставляються в продаж у вигляді трав, просочених хімічною речовиною. Вони роблять сильний психоактивну дію на організм.

Продаж даних сумішей здійснювалася під виглядом пахощів, переважно через інтернет-магазини. За заявами виробників, до складу даних трав'яних сумішей входили компоненти рослин, що містять в собі біологічно активні речовини з певними психоактивними властивостями, але в 2009 році було встановлено, що діючим компонентом є ніякі не речовини рослинного походження, а синтетичні аналоги тетрагідроканабінолу (ТГК, основної діючої речовини марихуани). В цей час курильні суміші заборонені в більшості країн світу в т.ч. в Україні.

Що таке «Спайс»?

«Спайс» - білий порошок, який в кустарних умовах наноситься практично на будь-яку речовину. Сила дії отриманої речовини залежить від його концентрації. Дослідження показали, що синте- 9 тические аналоги ТГК набагато сильніше того, що може запропонувати нам природа, навіть за допомогою селекційних втручань. А якщо бути точним, «спайс» в п'ять разів перевищують вміст самого сильні сорти марихуани.

Дія Спайс може тривати від п'яти хвилин до декількох годин. Вони викликають дуже швидке звикання, так що потрапити в залежність можна вже після першого вживання. Дуже швидке поширення цей наркотик отримав внаслідок доступності, порівняно низьку ціну, сили дії та складності виявлення в організмі, а також з-за помилкового уявлення серед споживачів про те, що «трава не наркотик», «краще курнуть, ніж пити горілку» ...

Найчастіше, як уже зазначалося вище, споживачами є молодь 15-16-річного віку і старше. Вживання даних синтетичних наркотиків дуже небезпечно, тому, що вони вражають насамперед психіку, хоча і фізичної шкоди завдають більш ніж достатньо. Також хочеться відзначити, що якщо психіка ослаблена або не готова до таких стресів, які тягне за собою куріння «спайси», то можуть наступити незворотні наслідки - складні психічні розлади. «Спайс» гальмують розвиток - нерідко 18-річний споживач поводиться як десятирічна дитина. Останнім часом «спайс» почали вживати та ті, хто раніше курив «траву» і шукає їй заміну. Важливо пам'ятати: «спайс» - це важкий наркотик, і наслідки від його впливу відповідні.

Передозування «Спайс» зустрічаються часто, оскільки складно визначити концентрацію діючої речовини, і супроводжуються блювотою, запамороченням, нудотою, втратою свідомості. Небезпека передозувань і сильних інтоксикацій полягає в розвитку гострих психозів, які не проходять навіть після того, як дія речовини на організм закінчується. Такі «любителі легких наркотиків» дуже часто стають клієнтами психіатричних лікарень, а й там не завжди можуть їм допомогти.

Наслідки для організму від вживання Спайс

Вживання «Спайс» порушує психіку - сильно страждає центральна нервова система, з'являються напади панічних страхів, сильні галюцинації, параноя і, як наслідок, - божевільні вчинки та ірраціональна поведінка (наприклад, бажання вистрибнути з вікна, кинутися під машину і ін.). Чоловіки страждають від імпотенції, у жінок порушується менструальний цикл, відбуваються гормональні збої, розвивається безплідність.

Активно розвиваються серцево-судинні захворювання, гостра дихальна, ниркова і печінкова недостатність, відбувається отруєння крові токсинами, що згодом тягне за собою руйнування тканин і органів - можуть перестати працювати руки / ноги, пошкодження кровоносної системи впливають на насичення мозку киснем і ведуть до відмирання нейронів і інших клітин мозку.

Одне з найбільш важких фізичних наслідків - це неконтрольована гіпертермія та розвиток набряку мозку. Все частіше і частіше зустрічаються випадки летального результату.

Зниження шкоди або поради по виживанню для тих, хто не може відмовитися від вживання «солей» або «Спайс»:

- Кожну нову «закладку» слід вживати, як перший раз - різні партії можуть містити абсолютно різні концентрації. Контролюйте дозу - краще взяти менше, можливо, це врятує тобі життя.

- У разі якщо ти раптом почав задихатися або здається, що ось-ось помреш - це швидше за все просто психоз, але якщо відчув біль в грудях або підребер'ї - телефонуй в «швидку». Навіть якщо це була помилкова тривога або «перипетії», лікарі, швидше за все, зроблять заспокійливий укол і, як мінімум, кардіограму.

- Пий якомога більше рідини та частіше.

- Візьми за правило мати з собою презервативи.

- Якщо ти пацієнт програми замісної терапії, то для тебе, мабуть, дуже «привабливою» бачиться перспектива «наздоганяти» «Спайс». Але пам'ятай, що в поєднанні з препаратами замісної терапії вуличні наркотики представляють «пекельну суміш»!

Китайські «підроблені» наркотики або життя?

Чим більше ми вивчали тему вживання подібних речовин, тим частіше нам зустрічалися люди, для яких «солі» стали як би замінним препаратом. Багато хто, напевно, пам'ятають «старий, добрий» трамадол, за яким іноді доводилося бігти в аптеку, щоб «не Кумар». У випадку з «солями» і «Спайс» це практично те ж саме. Мало того, багато наших респондентів розповідають про те, що вперше пробували використати їх, вважаючи, що це амфетамін або «трава». Деякі прирівнювали ці речовини навіть до кокаїну.

В процесі роботи над брошурою ми почули фразу, яка дуже чітко схарактеризує цей вид препаратів - «китайські підроблені наркотики». Ну, це як «Дольче і Габбана» з місцевого ринку - все знають, що підробка, але купують в надії на те, що продавець сказав правду про новий завод італійських кравців в Піднебесній. До речі, «солі» і «спайс» теж «родом» з Китаю, так що якийсь сенс в такому порівнянні є.

Що маємо в результаті? Дешеву китайську «синтетику», підробку під амфетамін і «траву», яка реально позбавляє розуму, і має важкі наслідки з високим ступенем появи ознак залежності.

Але, як то кажуть, свою флешку в чужу голову не вставиш - тому вибір тільки за тобою ...

Звертайся за допомогою в наш реабілітаційний центр, за допомогою кваліфікованих працівників.

Вибирай життя! Бережи себе!

Ліцензії та сертифікати