Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Лікування наркозалежних в реабілітаційному центрі

Лікування людей, які страждають від наркотичної залежності - комплексний захід, який вимагає кваліфікованого підходу і терпіння. Найчастіше ефективна терапія можлива лише в спеціальних місцях - реабілітаційних центрах. Завдання даного закладу - екстрена допомога, реабілітація, а також повернення суспільству повноцінної особистості, яка вміє себе контролювати і порвала з згубною пристрастю.

Зняття синдрому відміни

Практично завжди, перш ніж приступити до повноцінного курсу терапії фахівці стикаються з двома проблемами: ламкою і низькою мотивацією хворого. Обидва явища часто пов'язані між собою, отже, вимагають комплексного підходу.

Абстинентний синдром (ломка) виникає у людини, довгий час брав наркотичні речовини, через невеликий проміжок часу після припинення вживання. Пауза може бути викликана як відсутністю коштів на дурман, так і свідомим прагненням позбутися від звички. Стан характеризується болями у всьому тілі, помутнінням свідомості, лихоманкою, нудотою та іншими малоприємними симптомами. Більшість клієнтів надходить в центр саме на стадії скасування. Вивести людину з даного синдрому можуть лише лікарі. Сама процедура займає від кількох годин до кількох днів.

Підвищення мотивації

Клієнт повинен володіти твердим бажанням позбутися від залежності. Без мотивації марні будь-які лікарські втручання. Спокуса прийняти наркотики занадто великий, і знявши ломку, невмотивовані клієнти знову повертаються до звичного заняття.

Щоб позбутися від згубної пристрасті, хворому необхідно:

  • Прийняти наявність проблеми.
  • Усвідомити серйозністю свого становища.
  • Набути бажання повернутися до нормального життя.
  • Вишукати внутрішні моральні резерви, необхідні для повного одужання.

У цій нелегкій справі нашим клієнтам надають допомогу психологи.

Програма групової терапії

Для повної реабілітації людей, що страждають залежністю, більшістю центрів використовується програма «12 кроків». Дана система терапії є однією з найефективніших, і складається з циклу групових занять, під час яких з клієнтами працює досвідчений фахівець. В ході реабілітаційного курсу ставляться наступні цілі:

  • Клієнт вчиться дивитися на себе з боку, і знаходити моральні сили для опору залежності.
  • Напрацювання соціальних навичок і способів самовираження.
  • Підвищення рівня співпереживання оточуючим.
  • Опрацювання психологічних проблем і травм.
  • Формування правильних моральних цінностей і пріоритетів.

Після закінчення терапії кожен клієнт починає розуміти себе, виділяє причинно-наслідкові зв'язки, знаходить коріння своїх проблем і усуває їх. Людина стає відповідальною особистістю.

Крім терапії на процес одужання позитивно впливають умови перебування в реабілітаційному центрі. Сюди можна віднести високий рівень комфорту, правильне харчування, шанобливе ставлення до прав кожного, хто потребує допомоги.

Ліцензії та сертифікати