Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Концепція хвороби хімічної залежності

Залежність від психогенних з'єднань - офіційно хвороба


Залежність від хімічних речовин вважається хворобою не так давно. Цей термін використовується комітетом експертів ВООЗ лише в 1964 році. Він став використовуватися замість визначень «пристрасть» і «звикання». Фахівці ж визначають залежність як непереборне бажання до вживання психотропних сполук.

Спори про природу цього поняття на рівні «непосвячених» людей вирують досі. Навіть зараз багато хто пояснює залежність інших людей виключно Слабовільний, відсутністю характеру. А виходом із ситуації наполегливо пропонують вважати ізоляцію залежного: як безпосередньо від небезпечних речовин, так і від суспільства в цілому. Хоча неврологи, психіатри, фахівці інших медичних напрямків безапеляційно заявляють про те, що залежність - хвороба, яка потребує комплексного підходу до лікування.

 Концепція формування залежності.

Спадковий фактор залежності - ген алкоголізму?

Доведено, що залежність (алкоголізм, наркоманія) може передаватися у спадок. Спочатку факт може здатися абсурдним. Але пояснити його досить легко. В одному з досліджень вчені виявили шість груп генів, загальних для людей з залежностями. Зловживання є хворобою зі спадковою складової. Звичайно, не можна зробити аналіз, щоб точно заявити - людина стане алкоголіком або наркоманом. Але ігнорувати факт наявності найближчих родичів з залежностями буде помилкою. Важливо розуміти, що потрапивши в організм, психоактивні речовини можуть привести до змін на рівні фізіології та психіки. До необоротних системних змін.

Вплив залежності на повсякденне життя

 Концепція хвороби залежності

Хімічна залежність, як хвороба, безжально поглинає кілька складових життя людини. Варто розглянути кожну з них.

·        фізичний аспект

Коли в організм потрапляють психогенні речовини, мозок перебудовує роботу всіх органів. У підсумку, психотропні сполуки беруть участь в обміні речовин. Тільки надходження їх припиняється, негайно настає абстинентний синдром (синдром відміни). Організм вже не може повноцінно функціонувати без них. Підвищується потовиділення, частішає серцебиття, внутрішні органи фізично болять. Контролювати ці прояви хворий не в силах, незалежно від його сили волі, моральних якостей. Це все одно, що придушувати набряк тканин і кровотеча при відкритому переломі однієї тільки твердістю духу.

Відразу ж після вживання «активатора» організм виробляє велику кількість ендорфінів. Саме ці нейромедіатори відповідальні за відчуття радості, ейфорії і гарного настрою в цілому. У великої кількості залежних людей природне вироблення ендорфінів дещо знижена. Тому для досягнення гарного самопочуття, появи бажання жити людина звертається до речовин знову і знову.

Безумовно, через якийсь час після припинення прийому наркотиків виробництво власних ендорфінів налагоджується. Так що першим кроком до одужання буде детоксикація організму. А потім потрібно буде навчитися отримувати ендорфіни іншими, здоровими способами.

· Психологічний і духовний аспекти

Мало зняти симптоми абстиненції. Причини, які штовхали залежного до вживання, залишаться. Можливо, були проблеми на роботі або складності в сім'ї. Нестабільне фінансове становище, нерозділене кохання часто сприяють виникненню залежності. Сюди ж можна віднести невпевненість в собі, різні комплекси, пошук сенсу життя або відчуття її безглуздості. У психогенних речовинах хворої знаходить розраду, хоча б тимчасово тікає від своїх неприємностей і руйнівних думок. До тих пір, поки чинники, що викликали залежність, що не будуть ліквідовані, лікування неможливо.

· Соціальний аспект

Залежність руйнує всі соціальні зв'язки. Індивід не може повноцінно спілкуватися в сім'ї, з колегами, начальством, з друзями, родичами. Через нестабільний психологічного і фізичного стану залежні люди часто втрачають роботу. А необхідність добувати гроші на психотропні речовини штовхає на злодійство, аж до серйозних злочинів. Уже після того, як остаточно зіпсовані відносини з друзями і знайомими, які могли ці гроші дати або позичити. Безумовно, на цьому тлі виникають складнощі з рідними - постійні скандали, безгрошів'я і маніпуляції часто призводять залежного до повного самотності.

Після одужання потрібно заново налагоджувати взаємини з сім'єю і друзями, формувати нові соціальні зв'язки.

Повна реабілітація, досягнення стійкої ремісії

Важливо розуміти, що залежність - це невиліковне захворювання. Але довічна ремісія - це реальність. Фахівці реабілітаційного центру «Троїцький» допоможуть пропрацювати концепції поведінки для різних життєвих ситуацій. Тоді не буде необхідності звертатися до психогенним речовинам для розв'язання проблем.

Є питання? Дзвоніть прямо зараз!

095 522 15 73

098 258 41 69

Або замовте дзвінок!

Ліцензії та сертифікати