Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Як класифікуються реабілітаційні центри


У реабілітаційному центрі створюються спеціальні умови, які дозволяють добитися ефекту від лікування. Щоб розібратися в нюансах, бажано на попередньому етапі зрозуміти, як проходить процес реабілітація в різноманітних установах. Важливо вибрати надійний реабілітаційний центр в Україні, щоб отримати гарантію ефективного лікування.


Як класифікуються реабілітаційні центри?


Можна виділити дві великі категорії центрів, які бувають закритими та відкритими. Реабілітація може бути трудовий, релігійної. Також існує програма, яка складається з 12 кроків. Кожен варіант має свої унікальні особливості. Бажано ознайомитися з ними на попередньому етапі, щоб точно розуміти, який саме формат лікування варто вибрати.


Відмінності програми дванадцяти кроків

Програма 12 кроків вважається найпоширенішою. Вона передбачає проходження реабілітації в закритому центрі, в якому відвідування сторонніми обмежені. В основі лежить терапія, правила проходження якої можна назвати досить суворими, але зате вона дає позитивний результат. Пацієнт перебуває в стаціонарі, проживає по спеціально підготовленому графіком. З ним працюють компетентні професіонали, які допомагають на всіх основних етапах. Поступово залежної людини вчать знову життя повноцінного життя, правильно розподіляти свій час, ходити на роботу і т.д.

Зовсім від алкоголю і наркотиків люди в більшості своїй проводили дозвілля, вживаючи все це. Лікування передбачає повну відмову від шкідливих звичок, які дуже важливо замістити чимось іншим. Тому на перший план виходять прогулянки на свіжому повітрі, проведення різноманітних заходів. Серед найпопулярніших варіантів розваг можна відзначити:

  • Відвідування театрів і кінотеатрів.
  • Різноманітні спортивні заходи.
  • Розважальні програми та т.д.


У реабілітаційному центрі організовуються спеціальні терапевтичні групи, в яких можна поговорити про свої проблеми, поділитися переживаннями з іншими учасниками та досвідченими психологами. Приділяється паралельно час і фізичному розвитку, проходженню арт-терапії. Все це позитивно впливає на відновлення людини, як емоційне, так і фізичне.

У відкритих реабілітаційних центрах також може використовуватися дана програма. Але вони не можуть дати такого ж результату в багатьох випадках, тому що залежний бачить рідних, може покинути центр, що призводить до небажаних наслідків. Ризики повернення до згубних звичок в такому випадку можуть бути високими.
Ефективність такого лікування залежить від того, чи пройде людина курс повністю. Потрібно також ресоціалізація, а родичі повинні будуть пройти спеціальний семінар для співзалежних.


Особливості релігійної реабілітації


Наявність віри стає додатковою перевагою для лікування. Але програма одужання не може бути заснована тільки на молитвах і різноманітних ритуалах. Є безліч інших нюансів, які треба враховувати, в тому числі психологічних. З цієї причини такий формат лікування не завжди підходить з об'єктивних причин.

Специфіка трудових реабілітацій

Якщо вибрати центр такого типу, то доведеться звикнути до того, що треба буде багато працювати фізично. Саме праця стає основною лікування в такому центрі. Він дозволяє відволіктися від інших проблем, спробувати знайти гармонію з самим собою. Але після трудової терапії ризики повернутися до поганої звички дуже високі, тому що людина знову потрапить в соціум, де витримати тиск з боку різноманітних спокус буде непросто.

Ліцензії та сертифікати