Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Як поговорити з дитиною про наркотичну та алкогольну залежність

Як поговорити з дитиною про наркотичну та алкогольну залежність

Ви не знаєте, як поговорити з дитиною про наркотичну та алкогольну залежність?


Це важлива розмова, яку не можна відкладати, оскільки наші діти піддаються впливу наркотиків та алкоголю з різних джерел, включаючи школи, ігрові майданчики, засоби масової інформації та місця їх постійних зустрічей. Торговці наркотиками ховаються в найочевидніших місцях, очікуючи, щоб полювати дітей і зловити їх у свої лапи, пропонуючи наркотики з переконливою маркетинговою тактикою.


Подібно до того, як ми захищаємо наших дітей від хронічних захворювань, кору та інфекцій, розмови про наркотики та алкогольну залежність є ефективною стратегією захисту наших дітей від вживання наркотиків. Більшість батьків уникають цієї розмови, бо бояться, що передчасне ознайомлення їх із цими поняттями може мати неприємні наслідки.

Однак, це не так.

Інформування їх про факти до того, як вони зазнають впливу наркотиків і алкоголю, є запобіжним заходом, який допоможе сформувати їх розуміння вживання психоактивних речовин і зловживання ними, а також може зміцнити їхню впевненість у собі настільки, щоб відмовитися, навіть якщо їхні однолітки пропонують їм наркотики та інші речовини.

Експерти та дитячі психологи пояснюють, що коли дітям незручно говорити з батьками на подібні теми, вони звертаються до інших джерел у пошуках відповідей. Природно, це збільшує ризик того, що ваші діти потраплять у ненадійні джерела, які вводять в оману.

Ще більш тривожно те, що діти, яких недостатньо інформують і не попереджають, наражаються на набагато більший ризик участі в небезпечних діях та експериментуванні з наркотиками та забороненими речовинами.


Експерти наполегливо рекомендують батькам дізнаватися про вплив та фактори ризику вживання наркотиків. Батьки можуть потім поширити ці факти серед своїх дітей, щоб прояснити всі помилки та знизити ймовірність експериментування з наркотиками. Батьки є прикладом для своєї сім'ї, і їх погляди на вживання наркотиків, алкоголю і тютюну глибоко впливають на те, як діти сприйматимуть ці речовини.

Вкрай важливо заохочувати здорові розмови про наркотичну та алкогольну залежність у рамках спільних розмов про здоров'я, благополуччя та безпеку.

Ця стаття стане всеосяжним керівництвом, яке допоможе вам зрозуміти, як ефективно, актуально і надихаюче говорити з дитиною про наркотики.

Розмова з дітьми про наркотики та залежності

Важливо, що певного віку для початку цієї розмови не існує, і чим раніше ви почнете, тим краще. Чому це так? Тому що існує безліч каналів та джерел, які впливають на наших дітей та спонукають їх експериментувати з наркотиками. Від музики, яку вони слухають, до телешоу та мультфільмів, які вони регулярно дивляться, наркотики та алкогольна залежність є важливою темою.

Багато музикантів та зірок естради пишуть про наркотики та вживання заборонених речовин у вихваляючій манері, заохочуючи дітей експериментувати з такими речовинами. Таким чином, чим раніше ви почнете вести ці розмови, тим краще буде ваша стратегія, яка допоможе їм створити сильний опір та зосереджене на фактах мислення, спрямоване на уникнення вживання таких речовин.


Розмова з дітьми: від дошкільного віку до 7 років

Обов'язково наберіться духу, якщо вам не терпиться розпочати цю розмову зі своїми дітьми. Зосередьтеся на тому, щоб закласти основу для здорового та цілісного обговорення, яке буде простим та неупередженим. Ми вже познайомили наших дітей із концепцією прийому речовин разом із ліками та антибіотиками, які ми їм призначаємо для боротьби з хворобами.

Мудра ідея — почати з обговорення того, чому призначаються ці ліки та пояснення їх значення. Наші діти завжди звертають увагу на нашу поведінку та чекають від нас вказівок та пояснень, які допоможуть їм зрозуміти речі. Є навчальні моменти, які дозволяють нам повністю привернути їхню увагу.

Ви повинні скористатися такими моментами та розпочати дискусію, яка дозволить їм взяти участь та сформулювати те, що у них на думці. Наприклад, якщо ви бачите мультяшного героя або актора у фільмі, що палить сигарету, використовуйте цей момент, щоб розпочати відповідну віку дискусію про куріння. Ви можете пояснити, що зазвичай відбувається з людиною, коли вона відчуває нікотинову залежність, і пояснити шкоду куріння для людського організму.

Але як поговорити з дитиною про наркотики?

Розмова про нікотинову залежність і куріння дає прекрасну основу для обговорення інших залежностей і наркотиків і того, наскільки вони можуть бути шкідливими для людського розуму і тіла.

Підводячи їх до фактів та факторів ризику залежності, намагайтеся зберігати м'який тон та зберігати спокійне самовладання. Це дозволить вашій дитині зрозуміти ці елементи і почуватися досить спокійно, щоб ставити запитання, якщо вони мають. Якщо ви будете надто серйозними або емоційними під час цих розмов, це може призвести до дискомфорту, і діти можуть не звернутися до вас знову для подальшого обговорення цієї теми.

Також важливо конкретизувати дію препарату чи речовини. Експерти наполегливо рекомендують батькам використовувати терміни, які діти можуть легко зрозуміти, і бути дуже конкретними, говорячи про ефекти та побічні ефекти. Ваша дитина повинна розуміти, які почуття викликає у людини наркотики, ризик передозування та довгострокова шкода, яку наркотики можуть завдати людському розуму та тілу. Звичайно, вам доведеться провести власне дослідження, щоб оцінити для своїх дітей усі факти.


Розмова з дітьми: від 8 до 12 років

У міру того, як діти підростають і у них розвивається почуття допитливості та мудрості, дуже важливо ініціювати розмову, пропонуючи поділитися своїми поглядами. Почніть з того, що запитайте їх, що вони думають про наркозалежність та зловживання психоактивними речовинами.

Це допоможе вам зрозуміти, чи вони зазнавали впливу такого середовища або осіб, які захоплюються вживанням наркотиків або пропагують це за допомогою химерних елементів. Однак для цього вам потрібно ставити запитання та розпочинати розмову без засудження. Відкрита розмова має вирішальне значення для того, щоб допомогти вашим дітям почуватися комфортно та отримати від них чесну відповідь.

Дитячі психологи та експерти наполегливо рекомендують батькам показувати дітям, що вони жваво цікавляться їхніми питаннями та проблемами. Уміння слухати - ключовий елемент, що дозволяє переконатися, що вашій дитині комфортно говорити на такі теми, щоб вона могла бути чесною і відкритою, поділяючись з вами своєю думкою та досвідом.


Експерти зазначають, що діти цієї вікової категорії, як правило, готові вступати у відкриті бесіди зі своїми батьками, торкаючись делікатних тем. Розпочати розмову — чудова стратегія, що дозволяє тримати двері відчиненими, щоб ваші діти з більшою готовністю ділилися своїми думками та думками, коли стають старшими.

Навіть якщо ваші питання не вимагають негайної відповіді, вам вдасться посіяти насіння, яке змусить вашу дитину замислитися над проблемою. Дайте їм знати, що ви завжди готові обговорити та почути їхню думку та почуття. Таким чином, вони з більшим бажанням прийдуть до вас і виллють своє серце щоразу, коли стикаються з такими елементами або потребують вашої допомоги.

Новинки, такі як вживання наркотиків серед бездомних або вживання стероїдів серед шкільних спортсменів, служать чудовим трампліном для початку розмови. Використання поточних подій для надання вашим дітям інформації, необхідної для запобігання ризику вживання наркотиків, є ще однією ефективною стратегією.

Ви завжди можете проконсультуватися з фахівцями в найкращому центрі детоксикації алкоголізму, щоб отримати цінну інформацію або способи допомогти своїм дітям зрозуміти факти, що стосуються зловживання наркотиками та його профілактики.


Розмова з дітьми: від 13 до 17 років

Як поговорити з дитиною про наркотичну та алкогольну залежність, коли вона вступає у підлітковий вік? Зараз найважчий вік, щоб змусити ваших дітей вислухати чи розповісти про свої почуття та емоції. Експерти попереджають, що діти цієї вікової категорії, швидше за все, обожнюють знаменитостей, поп-зірок та однолітків, які вживають наркотики, часто відвідують клуби та вечірки та самі прагнуть вести такий спосіб життя.

Що ще важливіше, діти цього віку, швидше за все, знають інших однолітків у школі, які вживають наркотики чи алкоголь, і які можуть заохочувати їх займатися такими видами діяльності. Тиск з боку однолітків є потужним каталізатором, що спонукає підлітків експериментувати з наркотиками. Часто підлітки займаються такими видами діяльності просто для того, щоб зробити задоволення своїм одноліткам і привернути до себе друзів, щоб отримати соціальний статус або вплив у своїй спільноті.


Багато підлітків, як і раніше, готові вільно висловлювати свої побоювання та думки батькам. З іншого боку, інші підлітки, які можуть бути під впливом своїх однолітків або, можливо, просто почуваються некомфортно, розмовляючи з батьками про проблеми, схильні уникати подібних обговорень. Багато підлітків прагнуть навчатися у своїх батьків і ставити безневинні, але конкретні питання про наркотики та пов'язані з ними інциденти, з якими вони стикаються.

Вкрай важливо брати участь у таких обговореннях і використовувати такі розмови, щоб зрозуміти почуття, думки та думки вашої дитини. Підлітки також починають відвідувати шкільні вечірки та заходи, де вони бачать, як їхні однолітки вживають алкоголь та наркотики, і, що ще більш тривожно, навіть керують автомобілем під впливом наркотиків.


Ця розмова має вирішальне значення, щоб переконатися, що вони не вживають цих речовин. Що ще важливіше, вони не спілкуються з однолітками, які є постійними споживачами та мають звичку водити машину після вживання алкоголю або під впливом наркотиків. Якщо ваші діти спілкуються з такими друзями та однолітками, дуже важливо зайняти активніший підхід. Ви можете обговорити потенційні юридичні проблеми, які можуть виникнути, щоб наголосити на небезпеці водіння в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Познайомте їх із можливістю того, що хтось може померти або отримати серйозні травми, що призведе до ув'язнення та зруйнує перспективи на майбутнє.

Якщо у них склалися глибокі дружні стосунки з однолітками, які вживають наркотики, і їх починає залучати їхній спосіб життя, подумайте про те, щоб відвезти їх до стаціонарного центру лікування алкоголізму неподалік Далласа-Форт-Уерта. У такому місці вони можуть поспілкуватися з експертами та лікарями та дізнатися про фактори ризику з перших рук.


Батькам настійно рекомендується розглянути можливість укладання усного або письмового договору про час та права використання автомобіля та виходу на вулицю. Підлітки відчувають себе обділеними і зазнають величезного тиску, змушуючи їх відвідувати шкільні вечірки, і батькам часто складно заборонити своїм дітям відвідувати такі збори. Він ідеально підходить для того, щоб запропонувати забрати їх, незалежно від того, наскільки пізно, щоб вони могли надійно їздити і не залежали від людини, яка пила або вживала наркотики. Одна з найпотужніших демонстрацій підтримки — це запропонувати вашому підлітку безпечну поїздку додому, незалежно від того, скільки зараз часу та в якій ситуації він їде.

Усний чи письмовий договір також має містити докладні правила щодо різних інших ситуацій. Наприклад, якщо ви виявите, що хтось пив або вживав наркотики у вашій машині, поки ваша дитина була за кермом, ви повинні залишити за собою право призупинити дію прав водія як мінімум на 6 місяців. Вкрай важливо з самого початку чітко позначити свої очікування, щоб унеможливити несподіванки та забезпечити їх відповідність.


Ефективні стратегії початку розмови

Ось кілька практичних та ефективних стратегій, які допоможуть вам поговорити зі своїми дітьми про наркотичну та алкогольну залежність. У всіх батьків є відмінні риси жартування та стосунки зі своїми дітьми. У той час як деякі вважають за краще зберігати доброзичливе ставлення, інші вважають за краще твердість.

Однак, незалежно від вашого особливого підходу, дуже важливо переконатися, що ваша дитина почувається комфортно, наближаючись до вас і звертаючись за вашим керівництвом щоразу, коли вона стикається з такими елементами.


Підготовка почви

Закладання хорошої основи відіграє важливу роль на початку здорової розмови та пошуку ефективних стратегій розмови з вашою дитиною про наркотичну та алкогольну залежність. Чи бачите, жоден батько, дитина чи сім'я не застраховані повністю від факторів ризику алкогольної залежності або вживання наркотиків.

Будь-яка дитина може зрештою захопитися наркотиками або алкоголем, навіть той, хто з раннього віку розповідав своїм батькам про фактори ризику, пов'язані з наркотиками. Навіть діти, які старанно уникають наркотиків та алкоголю та отримують адекватне керівництво від своїх батьків, можуть піддатися цікавості та тиску з боку однолітків та вдатися до вживання наркотиків чи алкоголю.


Виявлення ознак та факторів ризику

Дослідження показують, що певні групи дітей більш схильні до вживання наркотиків та алкоголю. Діти, у яких є друзі, які вживають наркотики або алкоголь, з більшою ймовірністю експериментуватимуть з наркотиками, іноді під тиском однолітків, а іноді через потяг до «світського життя».

Діти, які мають мало друзів, які могли б запропонувати їм компанію, часто вдаються до вживання наркотиків та алкоголю, щоб усунути почуття соціальної ізоляції. Такі діти піддаються більш високому ризику пошуку споживачів або розповсюджувачів наркотиків за межами своєї соціальної групи, що може призвести до небезпечних ситуацій, небажаних соціальних зв'язків та ескалації їхнього ставлення до наркотиків та інших речовин.


Підтримка активної участі

Батькам наполегливо рекомендується зустрічатися і впізнавати друзів своєї дитини, а також регулярно спілкуватися з її батьками, щоб зрозуміти, з якого середовища вони родом, і чи безпечне таке середовище для їхніх дітей. Підтримка активної участі в житті ваших дітей відіграє важливу роль у забезпеченні того, щоб вони займалися здоровою та безпечною діяльністю.

Вкрай важливо брати активну участь у програмі боротьби з наркотиками, що проводиться в школі вашої дитини, оскільки вона надасть цінну інформацію, яка допоможе виявити та протидіяти факторам ризику серед ваших дітей. Зверніть увагу на почуття, думки і думки вашої дитини і дайте їй зрозуміти, що ви завжди готові вислухати її проблеми і ефективно їх вирішити.


Как сделать вашего ребенка комфортным

Ваша дитина повинна знати, що ви неупереджений і неупереджений слухач, щоб вона могла вільно звертатися до вас, коли стикається з труднощами. Неймовірно важливо виявляти зміни у поведінці вашої дитини, щоб ви могли допомогти їй у важкі часи.

Тримайте двері відкритими для розмов, щоб ваша дитина могла прийти до вас, якщо у нього виникнуть будь-які проблеми, включаючи вживання наркотиків. Це дасть вам можливість надати їм необхідну підтримку чи догляд.

Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина вживає наркотики або алкоголь, дуже важливо негайно звернутися до фахівців найкращого центру детоксикації від алкоголю. Це допоможе вам зрозуміти, які профілактичні стратегії та запобіжні заходи вам необхідно зробити як батькові.


Рольова гра

Як весело та захоплююче поговорити з дитиною про наркотики, щоб розмова не межувала з нудьгою та розчаруванням? Рольова гра рекомендується як ефективна стратегія, що дозволяє зробити дискусію цікавою та вільною від нудьги, щоб ви могли справді спонукати своїх дітей брати участь у розмові.

Ви можете розіграти різні сценарії, спрямовані на відмову від вживання наркотиків та алкоголю, коли вони пропонуються. Розіграйте різні сценарії, з якими ваша дитина може зіткнутися на вечірках або шкільних заходах, де вашій дитині, швидше за все, запропонують наркотики. Допоможіть їм скласти осмислені фрази та відповіді, в яких вони зможуть ефективно та твердо сказати «ні». Підготуйте їх до реакції, щоб вони точно знали, як діяти у такій ситуації.

Підготуйте їх до можливості зустрічі з торговцем наркотиками та запропонуйте їм якнайшвидше вийти з цієї ситуації.


Відкрите сімейне середовище

Відкрита та тепла сімейна обстановка є найважливішим фактором, який дозволяє дітям відкрито обговорювати свої почуття та думки, не побоюючись засудження або викликаючи зневагу з боку батьків. Батьки, які відмовляють своїх дітей висловлювати свою думку чи обговорювати делікатні теми, з більшою ймовірністю відштовхнуть своїх дітей, спонукаючи їх будувати стіни.

Як батько, ви можете створити теплу та відкриту сімейну атмосферу, хвилюючи та відзначаючи досягнення своєї дитини. Вкрай важливо виявляти чуйність і пам'ятати про їхню самооцінку, щоб вони могли відкрито брати участь у делікатних розмовах. Коли діти вважають батьків своїми гарячими прихильниками, вони з більшою ймовірністю почуватимуться комфортно, підходячи до таких тем і розповідаючи їм про однолітків та друзів, які вживають наркотики.

Діти, швидше за все, висловлять свою думку і поставлять питання на такі теми, коли їх самооцінка підвищиться і їхня думка буде гідно оцінена. Однак, коли діти піддаються цензурі у власних будинках, вони з більшою ймовірністю будуть шукати підтримки у людей, які можуть ввести їх в оману та спонукати до вживання наркотиків.

Почни розмову заздалегідь

Батьки молодших дітей часто думають, що вони пройдуть роки, перш ніж вони відчують необхідність обговорити фактори ризику, пов'язані з наркотиками та алкоголем. Це неправда, тому що ніколи не рано почати інформувати їх про небезпеку наркотиків. Крім того, чим раніше ви їх попередите, тим більша ймовірність, що ви допоможете їм сформувати сильний опір та активне ставлення до наркотиків.

Почніть якомога раніше. Експерти наполегливо рекомендують батькам розпочати цю розмову, коли вашій дитині виповниться п'ять років. У цьому віці ваша дитина буде набагато сприйнятливішою до вашого керівництва і порад, і в міру того, як він виросте, ваше керівництво може допомогти сформувати його розум з більшою силою.

Вкрай важливо не допустити їх придушення. Натомість почніть з малого, обговоривши необхідність дотримання заходів безпеки при використанні ліків від лихоманки, застуди та головного болю. Поговоріть з ними про ліки, що відпускаються за рецептом і без рецепта, і поступово знайомте їх із ризиками та побічними ефектами наркотиків та алкоголю.


Підбиття підсумків

Ініціювання розмови може здатися важким, тому що, як батьки, ми завжди прагнемо захистити наших дітей від усіх елементів та розмов, які можуть негативно вплинути на їхні вразливі юні уми. Але майте на увазі, якщо ви не почнете цю розмову, хтось інший це не обов'язково попередить, а швидше підтримає.

Якщо вам потрібні додаткові рекомендації з цього питання, подумайте про те, щоб звернутися до експертів та влади у найкращому центрі детоксикації від алкоголю. Відвідування такої установи може допомогти вам отримати ресурси та вивчити стратегії розмови з дитиною про наркотики та алкогольну залежність.

Ліцензії та сертифікати