Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

Як формується залежність від наркотиків і алкоголю?

Вживання наркотичних речовин, як і зловживання алкоголем, робить украй негативний вплив на весь організм. В першу чергу страждає психоемоційна складова. Без «кайфу» згасають позитивні переживання, їх замінює пригніченість, депресія. Далі страждають внутрішні органи, робота яких порушується. І, нарешті, організм звикає до наркотиків, вони вбудовуються в усі фізіологічні процеси, провокуючи захворювання і патології.

Формування залежності поділяється на три основних етапи. Швидкість протікання кожного залежить від типу вживаних речовин, а також індивідуальних особливостей організму.


Стадії алкогольної залежності

Епізодичне вживання алкоголю в помірних кількостях при дотриманні культури пиття практично не приносить шкоди організму. Зрозуміло, якщо алкоголь якісний і не підроблений. Розглянемо три стадії алкоголізму:

  1. Про перший крок до прірви свідчить збільшення кількості випитого на тлі притуплення блювотного рефлексу. Це ознака того, що організм адаптувався до спиртного, і більше не сприймає його як отрута. Частота вживання також зростає - людина прикладається до склянки два-три рази протягом тижня. Настають також і психологічні зміни: п'є більше не розглядає пияцтво як порок, а сам алкоголь і сп'яніння стає темою для жартів.
  2. Друга стадія характеризується регулярним вживанням. З'являється похмільний синдром. Залежний може частково усвідомлювати наявність проблеми та навіть намагатися припинити пияцтво. Однак нетривалі тверезі періоди обов'язково закінчуються, а людина починає зловживати знову. Можуть траплятися короткочасні запої.
  3. Найбільш небезпечний етап, який може закінчитися смертю (при відсутності медичного втручання). Фізіологічні зміни, викликані алкоголем провокують серйозні проблеми зі здоров'ям, перш за все, страждає серцево-судинна система. Паралельно відбувається моральна деградація. Залежний індивід запускає себе, виглядає неохайно, втрачає інтерес до всього, крім випивки. Запої стають тривалими, спроба самостійно припинити пияцтво призводить до абстинентного синдрому і білій гарячці.

Якщо ви або ваші близькі зіткнулися з проблемою алко-залежності, звертайтеся за допомогою лікування алкоголізму в наш кваліфікований реабілітаційний центр.

Стадії наркотичної залежності

На відміну від алкоголю наркотики починають руйнівно діяти на організм з самого початку вживання. Залежність від них формується швидше, а її наслідки виявляються яскравіше. Ось стадії у наркозалежної людини:

  1. Формування психологічної залежності. Людина може розслабитися і розкуто спілкуватися, тільки вживши речовини.
  2. Поява важкої психологічної залежності. Якщо немає можливості прийняти наркотик - настає ломка. У хворого починаються проблеми на роботі, в сім'ї. Він не здатний контролювати свою поведінку.
  3. Наркотики вбудовуються в обмін речовин, приводячи до кардинальних патологічних змін в організмі. Доза вже не приносить задоволення. Вживання лише знімає фізичні страждання. До фізіологічних проблем додаються психологічні. Заради «кайфу» наркоман продає речі з дому, йде на злочин. Повний падіння моральних статутів, втрата інтересу, як до себе, так і навколишнього Миру.

Якщо ваші родичі або близькі люди зіткнулися з наркозалежністю, звертайтеся за допомогою лікування наркоманії в РЦ Троїцький

Що ж робити наркоману, алкоголіку, їх близьким, і як визначити стадію залежності, вжити адекватних заходів щодо її усунення? З цим впораються кваліфіковані фахівці в нашому реабілітаційному центрі.

Є питання? Дзвоніть прямо зараз!

095 522 15 73

098 258 41 69

Або замовте дзвінок!

Ліцензії та сертифікати