Ліцензія МОЗ України № 459019
Працюємо 24/7
(‎095)5221573 (‎098)2584169
UA / RU

12 Крокова програма для залежних!

Починаючи говорити про програму «12 Кроків», можна легко сплутати її з релігійними течіями. Адже, однією з її основ є Вища Сила. Але насправді виявляється, її використовують різні наркологічні клініки центри. І вона зовсім не має на увазі приналежність будь-якої релігії.

Що таке програма «12 Кроків»?

Що, власне кажучи, таке 12 Крокова програма для залежних? Перш за все, вона будується на деяких моральних принципах, які допомагають багатьом зберігати тверезість:

 1. Чесність з собою та оточенням, що допомагає відчувати себе вільно. Оскільки не доводиться носити в собі важкий вантаж таємниць і секретів, які буквально пожирають зсередини.
 2. Неупередженість - то, що так потрібно залежним, які звикли критикувати всі, що їх оточує. Їм же відоміший, як жити краще ...
 3. Готовність діяти. Чи не завтра, а з цього моменту починати робити все для того, щоб продовжувати свій шлях одужання без алкоголю, наркотиків або чого-небудь ще.

Тобто, все це руйнує опір, яке так властиво залежним. Але, крім цього, якщо говорити коротко, є також:

 1. Визнання своєї хвороби.
 2. Розуміння, що одному - не впорається, і потрібно довіритися, знову ж таки, Вищої Сили.
 3. Ретельний самоаналіз і спілкування з цього приводу з людьми, які також борються за своє життя з хворобою.
 4. Визнання і коригування своїх недоліків.
 5. Відшкодування принесеного під час залежно шкоди.
 6. Щире визнання своїх помилок.
 7. Регулярна медитація, молитва, або роздуми про свою роль в житті.
 8. Допомога людям з такими ж проблемами словом або ділом.

Що таке Вища Сила?

Що ж таке Вища Сила в розумінні програми? Це важливо знати. Оскільки, доведено, що без неї залишитися тверезим - просто неможливо. Що, по суті, викликає у деяких людей незгоду та обурення: як так?

Для того, щоб такої реакції не виникало, пояснимо вам справжню суть: це те, що сильніше нас. І, може допомогти нам вирішити ті речі, які нам не по силах. Тобто, не предмет поклоніння, а як-будто найкращий друг, який прийме, підкаже, направить ...

Так, кожен може вибрати собі «свою». Для когось це, звичайно ж, Бог, а для деяких - вже багато років твереза ​​людина або ж реабілітаційні наркологічні центри, в яких можна отримати професійну допомогу.

Як може використовувати програму центр наркології?

Як можуть використовувати наркологічні реабілітаційні центри такий підхід до лікування залежності? Адже там, в основному, застосовуються різні методи терапії. А програма ні до медицини, ні до психології практично ніякого відношення не має ...

Насправді - дуже просто! Доведено, що в сукупності з терапією, знову-таки, вона показує ще кращі результати!

Та й взагалі, чому б не використати те, що працює вже не один десяток років для залежних і тримає їх в стійкої, твердою, тверезої позиції? Адже в цій проблемі кожен метод, який спрацював хоча б для однієї людини, становить неймовірну цінність!

Ліцензії та сертифікати